FAQ


Naše záhradné chatky vyrábame zo sušeného borovicového a smerekového dreva formou perodrážky v hrúbkach 28, 40 a 45 mm. Pri zákazkovej výrobe vieme vyrobiť profil hrubý 30, 50, 65 a 90, v prípade veľkej výstavby do 140mm (tepelné vlastnosti takéhoto profilu sú porovnateľné s 250mm tvárnicou). Znamená to, že určite si u nás aj vy prídete na svoje 🙂

Niekedy áno. Je to však prirodzený jav, ktorý spôsobujú poveterostné podmienky a kolísajúca vlhkosť, keďže drevo je prírodný materiál. Takéto praskliny nemajú žiaden vplyv na plnohodnotné užívanie. Vybrané typy altánkov sú dokonca vyrobené špeciálnou technológiou z lepeného dreva, ktoré vynikajúco odoláva poveternostným podmienkam aj v tých najnáročnejších oblastiach.

Áno.Každý altánok je vyrobený z kvalitného dreva hlboko impregnovaného kvalitnými preparátmi, ktoré zaručujú dokonalú ochranu pred škodcami, plesňami a zmodraním. Túto ochranu zabezpečuje aj samotný výrobný proces, v rámci ktorého je konštrukcia vyrábaná špeciálnou metódou lepeného dreva.

Svojpomocne áno, no sám to nezvládnete,  keďže pri montáži sú potrební min. dvaja zruční majstri. Neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme a v prípade potreby odporučíme náš vyškolený personál.

Pri správnej údržbe a ochrane si myslím aj 100 rokov.

Nie. Podklad pod altánok môže byť ľubovoľný, či je to už betónová platňa, zámková dlažba alebo len zarovnaná plocha zhutnená a vysypaná štrkom alebo kamennou drťou. Návod na prípravu podložia nájdete TU.

Nie, je to impregnačný náter proti plesniam a škodcom, preto odporúčame každý altánok natrieť vrchným náterom alebo lakom najneskôr do jedného mesiaca od montáže.

Samozrejme áno. Otepliť sa dá či už z vnútornej strany tak aj zo strany vonkajšej, rovnako je možné zatepliť aj podlahu a strechu. Hrúbku zatepľovacieho materiálu si zákazník vyberie a zrealizuje sám.

Produkty z našej ponuky majú veľa špecifík, preto sme zvolili formu objednávok telefonicky, mailom alebo prostredníctvom kontaktného/objednávkového formulára, aby sme sa s Vami mohli dostať do priameho kontaktu a vysvetliť všetky podrobnosti.

Ako jediný na trhu poskytujeme na naše výrobky 3 ročnú zárukua na krytinu dokonca až 15 rokov pokiaľ sa jedná o lepenkový šindel. Za kvalitu si ručíme – používame výberovú kvalitu použitých drevín a výrobných procesov.

Na záhradné chatky, domčeky na náradie, drevárne a záhradné altánky poskytujeme bezplatný dovoz v rámci celého Slovenska.
V prípade že sa jedná o veľkú záhradnú chatku a je potrebné materiál na miesto výstavby transportovať na viac krát, účtujeme cenu za dopravu individuálne po dohode so zákazníkom (zákazková výroba).